Mis on laen?

Laen on finantstoode, mille abil saab inimene laenata raha, et katta suuremaid kulutusi või investeeringuid. Laenu võtmiseks sõlmitakse leping, kus kokkulepitud summa tagastamiseks lepitakse kokku maksegraafik ning intressimäär.

Laenude tüübid ja tingimused varieeruvad sõltuvalt laenuandjast ja laenusaaja krediidivõimekusest. Näiteks võivad olla olemas tagatud ja tagatiseta laenud, pika- või lühiajalised laenud, fikseeritud või muutuvad intressimäärad jne.

Laenuandjaid võib leida erinevatest kohtadest, nagu pangad, krediidiasutused, online-laenuplatvormid jne. Enne laenu taotlemist on oluline uurida laenuandja tingimusi ja intressimäärasid ning hinnata oma võimekust laenu tagasi maksta. Samuti on soovitatav võrrelda erinevaid laenuandjaid, et leida parim pakkumine vastavalt oma vajadustele ja eelarvele.

Laenu tagasimaksmine toimub kokkulepitud maksegraafiku alusel, mille kohaselt makstakse tagasi laenusumma koos intressiga. Kui laenu tagasimaksmine muutub raskemaks, tuleks pöörduda laenuandja poole ja leida koos lahendus maksegraafiku muutmiseks või maksepuhkuse võtmiseks.

Laenu võtmisel on oluline mõelda hoolikalt laenu tagasimaksmisele, et vältida võlgnevuste teket. Laenamisega kaasnevad alati riskid, seetõttu tuleks laenuvõtmise otsust teha läbimõeldult ja arvestada võimalike tagajärgedega.

Allpool on mõned viited teistele lehtedele, mis võivad aidata teil laenudest rohkem teada saada:

  • Laen.ee pakub erinevat tüüpi veebipõhiseid finantstooteid, nagu virtuaalne krediitkaart, krediidikonto, tarbijakrediit, kiirlaen, autolaen ja järelmaksu. Vali oma laen vahemikus 200 kuni 7500 EUR, maksetähtaeg on 1 kuni 60 kuud. Esmane laen kuni 7500 EUR tasuta!
  • SMSRaha.ee pakub erinevat tüüpi veebipõhiseid finantstooteid, nagu virtuaalne krediitkaart, krediidikonto, tarbijakrediit, kiirlaen, autolaen ja järelmaksu. Vali oma laen vahemikus 200 kuni 7500 EUR, maksetähtaeg on 1 kuni 60 kuud. Esmane laen kuni 7500 EUR tasuta!
  • Credit24.ee pakub krediiti Krediidikonto limiidi alusel. 1000€ laenamisel 12 kuuks, fikseeritud intressimääraga 24% aastas on KKM 27.24% aastas, tagasimaksete summa 1135€ ning kogusumma 1135€. Tagasimakseperiood vahemikus 3 kuni 60 kuud. Tutvu tingimustega credit24.ee ja pea nõu asjatundjaga numbril 614 3400
Jaga seda!